Czym charakteryzuje się drewniany dom z bajki?

Czym charakteryzuje się drewniany dom z bajki?

Czym charakteryzuje się drewniany dom z bajki? Istnieje kilka ważnych decyzji, które należy podjąć jednocześnie przy wyborze głównego materiału do budowy domu – drewna. Podczas realizacji projektu domu z bali każdy ma szansę stać się właścicielem pięknego, wygodnego, ekologicznego i relatywnie niedrogiego mieszkania. Drewno jest najbardziej tradycyjnym naturalnym materiałem budowlanym, wytrzymałym, trwałym i łatwym w obróbce. Nasi przodkowie wierzyli nawet w lecznicze właściwości drewnianych konstrukcji.

Z jakiego materiału zbudujesz swój wymarzony dom z bali?

Budowa domów z bali jest obecnie bardzo popularna i poszukujący najlepszego rozwiązania wybierają technologię hbe https://konsbud.com/oferta-konsbud/system-hbe. Dlaczego? Drewno ma oczywistą wadę, łatwo się odkształca. Można to jednak zrekompensować nowoczesnym sprzętem i zaawansowanymi technikami stolarskimi. Innowacyjne techniki stolarskie poszerzyły listę materiałów, z których można zbudować dom. Dlatego domy z bali budowane są z drewna klejonego warstwowo. Jest to materiał szeroko stosowany w budowie domów prywatnych ze względu na pewne unikalne właściwości, których brakuje innym rodzajom materiałów budowlanych. Właściciele mają nie tylko piękny dom, ale także zdrowy i przyjazny dom.

Cechy nowoczesnej technologii produkcji drewna mieszkaniowego

Czym charakteryzuje się drewniany dom z bajki?
Czym charakteryzuje się drewniany dom z bajki?

Budowa domu z drewna klejonego spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami. Produkcja drewna klejonego warstwowo to złożony, wieloetapowy proces. To właśnie od tego materiału zależy żywotność, parametry techniczne i estetyczne oraz trwałość domów HBE. Firmy, które otrzymują zlecenia na takie projekty budowlane, realizują marzenia swoich klientów, budując prawdziwe drewniane domy z bajek.

Materiały do ​​budowy domów z bali mają niezaprzeczalne zalety i unikalne właściwości:

 1. Drewno klejone warstwowo to doskonały materiał do budowy ciepłego domu. Są znacznie wygodniejsze niż konstrukcje z cegły czy betonu. Zasługuje na uwagę i ma swoje miejsce na rynku budowlanym.
 2. Domy z drewna klejonego warstwowo powstają z zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych, uzyskiwanych poprzez klejenie tarcicy. Łączy w sobie zalety drewna (sosna, świerk) z szybkością budowy.

Jak ocenić jakość sklejki? Drewno wykonane w technice hbe składa się z pojedynczych arkuszy, które są ze sobą sklejone w specjalny sposób tworząc wzór. Długość poszczególnych listewek jest wyznacznikiem wysokiej jakości surowca. Im dłuższy czas, tym lepsza pierwotna jakość drewna.

Zalety domków z bali

Klej jest idealny do budowy domów z bali https://konsbud.com/drewno-klejone/, ponieważ jest wysokiej jakości i łatwy w montażu. Aby jednak dom przez lata cieszył właścicieli i spełniał ich oczekiwania, lepiej powierzyć jego budowę specjalistom, którzy wykonają wszelkie prace budowlane, uwzględniając życzenia klienta. Czy będzie dom z Twojej ulubionej bajki? Tak, tylko drewno może zbudować tak niesamowity dom dla Twojej rodziny.

Zalety domów z drewna klejonego

Materiał ten ma wiele zalet, które sprawiają, że jest bardzo poszukiwany w budownictwie prywatnym. Jakie są pozytywne cechy?

 • Znaczne oszczędności (do 40%) w kosztach ogrzewania dzięki niskiej przewodności cieplnej w porównaniu ze ścianami z cegły lub bala;
 • Szybki montaż: wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane są z dużą precyzją i regularnymi kształtami. Dlatego budowa domu odbywa się w bardzo krótkim czasie;
 • Przyjazny dla środowiska – taki dom jest w stanie oddychać i zapewnia komfortowy mikroklimat wewnątrz o każdej porze roku;
 • Skurcz jest nieznaczny (od 0,2% do 1% wysokości) w porównaniu do domów z litego drewna. Dzięki temu po zamontowaniu ściany można od razu wykonać wewnętrzne okablowanie komunikacyjne;
  drewno w technologii hbe https://domyhbe.pl/pl/zalety-technologii doskonale sprawdza się w budownictwie w każdych warunkach klimatycznych
 • Drewniany dom z drewna klejonego ma piękny wygląd.

Inne zalety tego drewna

Oprócz wspomnianych już zalet, domy z drewna klejonego warstwowo mają jeszcze inne zalety. Obrobione drewno nabiera dodatkowych właściwości dzięki zaawansowanej technologicznie produkcji.

 • Sklejka fornirowa nie posiada naprężeń wewnętrznych, a wilgotność jest bardzo niska. Specjalne ułożenie forniru podczas układania zapobiega pojawianiu się pęknięć. Dlatego ma wystarczająco wysoką wytrzymałość i nie odkształca się podczas pracy.
 • Materiał jest lekki i nie wymaga drogich podkładów. Impregnacja specjalnymi środkami sprawia, że ​​jest ognioodporna przy zachowaniu swoich naturalnych właściwości. Zabieg antyseptyczny zapobiega rozwojowi wilgoci, bakterii i grzybów.

Wygląd klejonki jest bardzo atrakcyjny, powierzchnia została wyszlifowana na gładko, a kształt belek to idealna geometria. Dzięki temu domy HBE nie wymagają kosztownych remontów wewnętrznych i zewnętrznych, co ostatecznie obniża koszty budowy i sprawia, że ​​domy z drewna klejonego są racjonalną i opłacalną inwestycją.

Konsbud drewno konstrukcyjne
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Konsbud drewno klejone
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Działanie CBD Previous post Działanie CBD
Produkty dla dzieci, jakie potrzebują nasze maluchy Next post Produkty dla dzieci, jakie potrzebują nasze maluchy