Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe to bezpieczna przestrzeń, ponieważ są nieodzownym elementem każdej centrali wentylacyjnej. Ich skuteczność zależy od stopnia rozdrobnienia zebranego pyłu, dlatego produkowane są modele o różnej konstrukcji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują najwyższą jakość i komfort oddychania świeżym powietrzem. Oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji i pyłów w produkcji jest ważnym elementem wysokiej jakości skoordynowanej pracy urządzeń, bez przestojów i strat finansowych.

Czym są filtry powietrza przemysłowe?

Przemysłowe filtry powietrza charakteryzują się najwyższą niezawodnością, co potwierdza zgodność ze wszystkimi normami jakości. Budowa filtra umożliwia uzyskanie zwiększonej powierzchni filtracji, a co za tym idzie eliminację wysokiego stopnia zapylenia i sztywność konstrukcji. Filtr powietrza https://www.podrozeoleola.pl/filtry-powietrza-przemyslowe/montowany jest w pomieszczeniach, w których wentylacja stanowi pierwszą linię oczyszczania. Składa się z obudowy wykonanej ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego w której umieszczony jest specjalny materiał filtracyjny wykonany z włókniny. Takie rozwiązanie technologiczne powoduje, że przemysłowe filtry powietrza są lżejsze i proste w instalacji oraz transporcie. Jest to bardzo ważne, jeżeli produkcja obejmuje duże modele, ponieważ nie obciążają systemów klimatyzacji i wentylacji.   

Filtry powietrza przemysłowe kasetowe

Filtry kasetowe składają się z ramy wykonanej z jednolitej, wysokiej jakości stali lub tworzywa sztucznego, wewnątrz której zamocowany jest materiał filtracyjny. Dzięki takiej budowie filtry cechuje efektywna szczelność i odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Zachowują długą żywotność, ponieważ w pomieszczeniach wilgotnych nie następuje ich rdzewienie, natomiast w wysokich temperaturach nie deformują się.

Materiał filtra składa się z drobno tkanych włókien. Stosunkowo duża powierzchnia filtrująca oraz niewielka głębokość zabudowy pozwalają na uzyskanie wysokiego stopnia oczyszczenia i zapylenia przy dużej wydajności. Włóknina filtracyjna daje doskonałą ochronę przed czynnikami szkodliwymi z powietrza. Konstrukcja, rozmiar i tkanina filtracyjna w filtrach kasetowych do wentylacji mogą się różnić w zależności od zastosowania i wymagań zakładu przemysłowego.

Filtry powietrza przemysłowe kieszeniowe

Filtry kieszeniowe https://airconfilters.pl/ przeznaczone są do oczyszczania powietrza w systemach wentylacji nawiewnej. W ramie profilu narożnego umieszczone są pakiety składające się z metalowych ramek i kieszeni płaskich uszytych z cienkiego wytrzymałego włókna. Głębokość kieszeni może być różna w zależności od warunków użytkowania. Filtry kieszeniowe do dokładnego oczyszczania powietrza wykonane są z połączonych materiałów filtracyjnych. Posiadają dużą pojemność pyłową, zatrzymują drobne cząsteczki kurzu, drobny pył.

Właściwości materiału filtrującego:

  • Pochłania oleje i tłuszcze.
  • Odpycha wodę i zapobiega osadzaniu się i rozwojowi patogenów.
  • Samostabilizujący się materiał o dodatkowej sztywności bez zmniejszania powierzchni filtracji podczas pracy.
  • Oczyszczanie powietrza następuje zarówno na powierzchni, jak i w głębi materiału filtracyjnego, co przyczynia się do wzrostu strat ciśnienia w przypadku zabrudzenia filtra i zwiększa jego żywotność.

Planując zakup przemysłowych filtrów powietrza https://airconfilters.pl/filtry-do-przemyslu-i-produkcji/ warto skontaktować się z ich producentem, ponieważ pomoże on stworzyć nowoczesny, zaawansowany technologicznie system filtracji w przedsiębiorstwie. Wysokiej jakości filtry to pierwszy krok w kierunku utrzymania czystszej i bardziej wydajnej produkcji.

Zastosowanie filtrów powietrza przemysłowych

Filtry powietrza przemysłowe
Filtry powietrza przemysłowe

Większości procesów technologicznych w obiektach przemysłowych towarzyszy uwalnianie do powietrza różnych zanieczyszczeń, takich jak pyły, drobne aerozole i gazy. Aby usunąć te zanieczyszczenia, stosuje się systemy wentylacji wywiewnej, które usuwają zanieczyszczone powietrze, zapewniając tym samym spełnienie wymagań higienicznych dotyczących oczyszczania powietrza z pyłów lub oczyszczania powietrza z gazów. Zanieczyszczone powietrze przechodzi następnie przez układ wentylacyjny, po czym musi zostać oczyszczone z pyłu lub gazów, zanim zostanie wypuszczone do atmosfery. Aby rozwiązać ten problem produkowane są przemysłowe filtry powietrza. Filtry kieszeniowe i kasetowe dają niewielki opór przepływu i dobrą chłonność pyłów i zanieczyszczeń ze środowiska. Wystarczy dokładna analiza pomieszczenia aby odpowiednio dobrać system filtracji przedłużając jednocześnie długość działania całego układu. To wygodne i skuteczne rozwiązanie dla obszarów przemysłowych.

Instalacja profesjonalnych przemysłowych filtrów powietrza pozwala wyeliminować emisje szkodliwe dla zdrowia ludzi bez ich ponownego wprowadzania do powietrza. Produkty znajdują zastosowanie w przypadkach, gdy wykorzystanie standardowych systemów odpylania i odgazowywania jest niewystarczające. Wysokiej jakości filtry nie wpływają negatywnie na środowisko, ponieważ zastosowane tworzywo sztuczne podlega recyklingowi. Wystarczy je regularnie czyścić oraz wymieniać na czas a uda się zaoszczędzić czas podczas prac serwisowych.   

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Jak zostać ortodontą? Next post Jak zostać ortodontą?