Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe z https://filtry-przemyslowe24.pl/filtry-przemyslowe-powietrza/ to bezpieczna przestrzeń, ponieważ są nieodzownym elementem każdej centrali wentylacyjnej. Ich skuteczność zależy od stopnia rozdrobnienia zebranego pyłu, dlatego produkowane są modele o różnej konstrukcji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują najwyższą jakość i komfort oddychania świeżym powietrzem. Oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji i pyłów w produkcji jest ważnym elementem wysokiej jakości skoordynowanej pracy urządzeń, bez przestojów i strat finansowych.

Czym są filtry powietrza przemysłowe?

Przemysłowe filtry powietrza charakteryzują się najwyższą niezawodnością, co potwierdza zgodność ze wszystkimi normami jakości. Budowa filtra umożliwia uzyskanie zwiększonej powierzchni filtracji, a co za tym idzie eliminację wysokiego stopnia zapylenia i sztywność konstrukcji. Filtr powietrza montowany jest w pomieszczeniach, w których wentylacja stanowi pierwszą linię oczyszczania. Składa się z obudowy wykonanej ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego w której umieszczony jest specjalny materiał filtracyjny wykonany z włókniny. Takie rozwiązanie technologiczne powoduje, że przemysłowe filtry powietrza są lżejsze i proste w instalacji oraz transporcie. Jest to bardzo ważne, jeżeli produkcja obejmuje duże modele, ponieważ nie obciążają systemów klimatyzacji i wentylacji.   

Filtry powietrza przemysłowe kasetowe

Filtry kasetowe https://www.facebook.com/filtryprzemyslowepowietrza składają się z ramy wykonanej z jednolitej, wysokiej jakości stali lub tworzywa sztucznego, wewnątrz której zamocowany jest materiał filtracyjny. Dzięki takiej budowie filtry cechuje efektywna szczelność i odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Zachowują długą żywotność, ponieważ w pomieszczeniach wilgotnych nie następuje ich rdzewienie, natomiast w wysokich temperaturach nie deformują się.

Materiał filtra składa się z drobno tkanych włókien. Stosunkowo duża powierzchnia filtrująca oraz niewielka głębokość zabudowy pozwalają na uzyskanie wysokiego stopnia oczyszczenia i zapylenia przy dużej wydajności. Włóknina filtracyjna daje doskonałą ochronę przed czynnikami szkodliwymi z powietrza. Konstrukcja, rozmiar i tkanina filtracyjna w filtrach kasetowych do wentylacji mogą się różnić w zależności od zastosowania i wymagań zakładu przemysłowego.

Filtry powietrza przemysłowe kieszeniowe

Filtry kieszeniowe przeznaczone są do oczyszczania powietrza w systemach wentylacji nawiewnej. W ramie profilu narożnego umieszczone są pakiety składające się z metalowych ramek i kieszeni płaskich uszytych z cienkiego wytrzymałego włókna. Głębokość kieszeni może być różna w zależności od warunków użytkowania. Filtry kieszeniowe https://www.linkedin.com/company/filtry-przemyslowe-powietrza/ do dokładnego oczyszczania powietrza wykonane są z połączonych materiałów filtracyjnych. Posiadają dużą pojemność pyłową, zatrzymują drobne cząsteczki kurzu, drobny pył.

Właściwości materiału filtrującego:

  • Pochłania oleje i tłuszcze.
  • Odpycha wodę i zapobiega osadzaniu się i rozwojowi patogenów.
  • Samostabilizujący się materiał o dodatkowej sztywności bez zmniejszania powierzchni filtracji podczas pracy.
  • Oczyszczanie powietrza następuje zarówno na powierzchni, jak i w głębi materiału filtracyjnego, co przyczynia się do wzrostu strat ciśnienia w przypadku zabrudzenia filtra i zwiększa jego żywotność.

Planując zakup przemysłowych filtrów powietrza  z https://filtry-przemyslowe24.pl warto skontaktować się z ich producentem, ponieważ pomoże on stworzyć nowoczesny, zaawansowany technologicznie system filtracji w przedsiębiorstwie. Wysokiej jakości filtry to pierwszy krok w kierunku utrzymania czystszej i bardziej wydajnej produkcji.

Zastosowanie filtrów powietrza przemysłowych

Filtry powietrza przemysłowe
Filtry powietrza przemysłowe

Większości procesów technologicznych w obiektach przemysłowych towarzyszy uwalnianie do powietrza różnych zanieczyszczeń, takich jak pyły, drobne aerozole i gazy. Aby usunąć te zanieczyszczenia, stosuje się systemy wentylacji wywiewnej, które usuwają zanieczyszczone powietrze, zapewniając tym samym spełnienie wymagań higienicznych dotyczących oczyszczania powietrza z pyłów lub oczyszczania powietrza z gazów. Zanieczyszczone powietrze przechodzi następnie przez układ wentylacyjny, po czym musi zostać oczyszczone z pyłu lub gazów, zanim zostanie wypuszczone do atmosfery. Aby rozwiązać ten problem produkowane są przemysłowe filtry powietrza. Filtry kieszeniowe i kasetowe dają niewielki opór przepływu i dobrą chłonność pyłów i zanieczyszczeń ze środowiska. Wystarczy dokładna analiza pomieszczenia aby odpowiednio dobrać system filtracji przedłużając jednocześnie długość działania całego układu. To wygodne i skuteczne rozwiązanie dla obszarów przemysłowych.

Instalacja profesjonalnych przemysłowych filtrów powietrza pozwala wyeliminować emisje szkodliwe dla zdrowia ludzi bez ich ponownego wprowadzania do powietrza. Produkty znajdują zastosowanie w przypadkach, gdy wykorzystanie standardowych systemów odpylania i odgazowywania jest niewystarczające. Wysokiej jakości filtry nie wpływają negatywnie na środowisko, ponieważ zastosowane tworzywo sztuczne podlega recyklingowi. Wystarczy je regularnie czyścić oraz wymieniać na czas a uda się zaoszczędzić czas podczas prac serwisowych.   

Jak zostać ortodontą? Next post Jak zostać ortodontą?