Jak przygotować psa do przeprowadzki?

Jak przygotować psa do przeprowadzki?

Jak przygotować psa do przeprowadzki? Niektóre psy, podobnie jak ludzie, są bardzo spokojne i płyną z prądem bez względu na to, co przyniesie im życie. Inne psy, podobnie jak ludzie, mogą być czujne i niespokojne podczas zmieniających życie wydarzeń. Jest to szczególnie prawdziwe podczas ruchu. Podczas gdy my, ludzie, możemy wyjaśnić, co się dzieje, gdy się poruszamy, nie mamy tego luksusu z psami. Z tego powodu warto rozważyć inne sposoby na zmniejszenie lęków psa przed przeprowadzką iw jej trakcie. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące przygotowania psa do przeprowadzki.

Kwestie organizacyjne

Sprawdź lokalne przepisy. Dowiedz się, czy potrzebujesz nowej licencji, jakie są przepisy dotyczące holowania i czy istnieją zakazy dotyczące ras. Twoi nowi sąsiedzi mogą nie mieć problemu z Rottweilerami, ale niektóre władze lokalne, stowarzyszenia społeczne i firmy ubezpieczeniowe nie zezwalają na niektóre rasy. Znajdź nowego weterynarza. Nie czekaj, aż Twój pies będzie kontuzjowany lub chory. Sprawdź, czy Twój pies potrzebuje nowych szczepień lub leków zapobiegawczych. Czy w twoim nowym miejscu są kleszcze?

Zaczipuj swojego psa i upewnij się, że numer telefonu komórkowego znajduje się na jego obroży. Upewnij się, że Twój pies ma identyfikator. Jeśli potrzebujesz go podczas przeprowadzki, wytresuj swojego psa już teraz. Większość psów uwielbia klatkę, ale nikt nie chce być do niej zmuszany po raz pierwszy w dniu przeprowadzki. Być może zauważyłeś, że ostatnim razem, gdy wyciągałeś walizkę na wycieczkę, twój pies się denerwował. Wyobraź sobie, jak się zachowuje, gdy cały dom jest spakowany!

Rozpocznij szkolenie już teraz: Twój pies może mieć inne zasady w nowym domu, zwłaszcza jeśli przeprowadzasz się z domu do mieszkania. Naucz psa, aby przestał szczekać, gdy masz bliższych sąsiadów. Przygotuj go na to, co ma nadejść: Jeszcze zanim się przeprowadzisz, możesz rozpocząć aklimatyzację psa do nowego świata, wprowadzając go do podobnego środowiska lub symulując nowe dźwięki. Jeśli przeprowadzka nie jest zbyt daleko, spróbuj zabrać go na spacery po nowej dzielnicy i poznać sąsiadów. Najlepiej poznać kota z sąsiedztwa, zanim pies zacznie gonić drzewa. Zapytaj swojego lekarza weterynarii o środki uspokajające na podróż i wypróbuj je wcześniej. Spakuj kilka rzeczy dla swojego psa: oprócz podstawowych rzeczy, takich jak jedzenie i woda, dobrze jest zabrać ze sobą ulubione zabawki, dodatkowe ręczniki i pościel.

Dbaj o pupila

Jak przygotować psa do przeprowadzki?
Jak przygotować psa do przeprowadzki?

Powiedz psu, że wszystko będzie dobrze. Oznacza to, że muszą kojarzyć swój nowy dom z pozytywnymi, dobrymi rzeczami. Jednym ze sposobów przygotowania psa do przeprowadzki jest odwiedzenie z nim nowego domu. Jeśli nie możesz odwiedzić swojego nowego domu przed datą przeprowadzki, nadal możesz dużo zrobić, spacerując z psem po przyszłej okolicy. To da im szansę poznania nowych widoków i zapachów, więc kiedy się wprowadzą, wszystko będzie znajome.

Jeśli możesz wprowadzić się do nowego domu przed wielkim dniem, pozwól psu odkrywać wszystko. Chwal i nagradzaj je, gdy węszą wokół swojego nowego domu. Daj im psie smakołyki w kuchni. Zagraj w piłkę nożną na podwórku. Powtarzaj wizyty tak często, jak to możliwe. Twój pies wkrótce przekona się, że nowy dom nie jest taki zły.

Kup odpowiednie miski dla swojego psa i trzymaj je w swoim domu. Pozwól swojemu psu powąchać i zbadać miskę, a od czasu do czasu wrzuć smakołyki do ogólnego obszaru miski. Podczas procesu pakowania Twój pies może stać się niespokojny; wszystko w Twoim domu zostało przeniesione i wszędzie pełno jest ruchomych pudeł. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać psa w regularnym harmonogramie tak często, jak to możliwe i poświęcać mu dodatkową uwagę.

Miłość zniesie wszystko

Przeprowadzka może być dla Ciebie stresująca, więc możesz sobie tylko wyobrazić, jak trudne może być dla Twojego zwierzaka. Plusem jest to, że możesz trochę odreagować stres, przygotowując swojego zwierzaka do przeprowadzki. Aby zapewnić swojemu ukochanemu czworonożnemu przyjacielowi spokój podczas całego procesu, najlepiej najpierw usunąć swoje rzeczy, a następnie umieścić zwierzaka w nowym domu. Pod koniec dnia przekonasz się, że najważniejszym składnikiem jest miłość. Jeśli dasz swoim zwierzakom miłość, której potrzebują, łatwiej im to przejdzie.

Oczywiście należy wykonać wszystkie kroki, które tutaj wymieniliśmy, ponieważ pomogą one przygotować zwierzaka do przeprowadzki. Ufaj, że na koniec dnia wszystko ułoży się na Twoją korzyść. Przeprowadzka może być stresująca, dlatego zatrudnij firmę Przeprowadzki24, która zajmuje się: przeprowadzką biura, relokacją firmy, relokacją międzynarodową. Taka firma musi mieć duże doświadczenie w spedycji mebli oraz spedycji mebli, mebli nieumeblowanych i zmontowanych

Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej Previous post Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
Jak zaplanować swój wymarzony ślub? Next post Jak zaplanować swój wymarzony ślub?