Jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni?

Jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni?

Jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni? Odpowiednie dbanie o naszą skórę jest istotną kwestią, mającą ogromny wpływ zarówno na jej zdrowie, jak i estetykę. Szczególnej pielęgnacji wymaga nierzadko skóra dłoni, która z oczywistych powodów narażona jest na działanie wielu niepożądanych bodźców. Nasze dłonie na co dzień wystawione są na działanie ciepła, chłodu, wiatru, wilgoci i wielu innych czynników, które są w stanie w znaczący sposób wpłynąć na kondycję ich skóry. Jak więc odpowiednio dbać o skórę dłoni i jak zregenerować zniszczony naskórek?

Właściwa pielęgnacja skóry dłoni

Warto zawsze starać się o należytą pielęgnację skóry dłoni, aby następnie nie musieć zastanawiać się nad możliwymi sposobami na jej regenerację. Tym bardziej, że codzienne dbanie o nasze dłonie nie jest rzeczą niezbyt skomplikowaną czy też wymagającą ogromnych nakładów czasu lub pracy. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach i wyposażyć się w odpowiednie środki.

W pielęgnacji skóry – zarówno dłoni, jak i całego ciała – ważne jest odpowiednie nawilżenie i nawodnienie, które to wykonywać należy w sposób kompleksowy. Co to oznacza? Kluczem jest tu dostarczanie skórze niezbędnych dawek nawilżenia zarówno od zewnątrz, w postaci regularnego stosowania odpowiednich kremów i maści, jak i od wewnątrz, poprzez dbanie o nawodnienie organizmu. Już samo przyjmowanie właściwej, dziennej dawki wody może zdziałać cuda. Ponadto warto sięgnąć po wysokiej jakości kremy lub maści z naturalnymi olejkami i witaminą A.

Dlaczego skóra niszczy się i wysycha?

Nasza skóra jest wyjątkowym organem, potrzebującym odpowiedniej pielęgnacji, a także narażonym na działanie wielu różnych bodźców. Szczególnie ta zlokalizowana na dłoniach nierzadko bywa sucha, a nawet przesuszona, twarda i szorstka w dotyku. Często towarzyszy temu również lekkie łuszczenie się naskórka oraz nieprzyjemne uczucie swędzenie, a także tak zwany odczyn rumieniowy. Wszystkie te objawy posiadają najczęściej jeden, główny powód, jakim jest zaburzona bariera hydrolipidowa skóry. Co za tym stoi? Przyczyny podzielić można na czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne

Do czynników zewnętrznych zaliczyć należy przede wszystkim:

  • niewłaściwą i nieumiejętną pielęgnację dłoni – za rzadkie lub zbyt częste i bardzo inwazyjne mycie, kąpiele w zbyt gorącej wodzie,
  • wpływ środowiska naszej pracy – kontakt z chemikaliami, niepożądanymi alergenami,
  • wpływ czynników środowiskowych – suche powietrze, wiatr, mróz.

Czynniki wewnętrzne to natomiast:

  • nieodpowiednia dieta, niebędąca w stanie zapewnić skórze właściwej dawki potrzebnych składników odżywczych,
  • przewlekłe choroby powodujące nieprawidłowości w funkcjonowaniu skóry – cukrzyca, łuszczyca czy niedoczynność tarczycy,
  • genetyczne skłonności do przesuszania się i nieprawidłowego funkcjonowania skóry.

Polecamy produkty podologiczne :

 

Zniszczona skóra dłoni – regeneracja

Aby skutecznie zregenerować przesuszoną skórę dłoni, należy powziąć kilka kroków jednocześnie. Przede wszystkim trzeba zadbać o swoją dietę. Ponadto – pamiętać o regularnym stosowaniu nawilżających kremów i maści. W przypadku przesuszonej skóry, wymagającej regeneracji, warto dodać do regularnej pielęgnacji także bardziej skuteczne, przyspieszające efekt zabiegi. Można regularnie nawilżać skórę za pomocą głęboko nawilżających i natłuszczających środków, stosować maseczki odżywiające oraz peelingi, które skutecznie złuszczają suchy, martwy naskórek, dając miejsce nowemu, zdrowemu. 

Jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni?
Jak zregenerować zniszczoną skórę dłoni?

Wybierając środki nawilżające i regenerujące dla dłoni, warto zwrócić uwagę na ich skład. Szczególnie pożądanymi składnikami, które z pewnością pomogą naszej skórze odzyskać nawilżenie i blask, są witaminy A oraz E. Ponadto zawarta w kremach i maściach witamina C także korzystnie wpłynie na jej kondycję, jednocześnie usuwając z jej powierzchni nieestetyczne przebarwienia. Warto sięgać także po środki zawierające naturalne olejki, znane ze swoich silnych właściwości nawilżających.

Do takich olejków zaliczyć należy przede wszystkim ekstrakty z awokado, pestek dyni, malin i moreli, a także olejek z orzechów laskowych i makadamia. W składzie produktów nawilżająco-regeneracyjnych należy szukać również mocznika, masła shea, alantoiny, gliceryny i kwasu hialuronowego. Działania zewnętrzne połączyć należy z dbaniem o swoją skórę od wewnątrz; oprócz wspomnianej zdrowej i pełnowartościowej diety, pamiętajmy o właściwym nawadnianiu organizmu oraz suplementacji. Regularne przyjmowanie tabletek z witaminą A, E i C skutecznie wesprze nasze zewnętrzne działania na rzecz odnowy skóry dłoni. 

Na koniec warto również pamiętać, aby na wszelki wypadek, jak również w sytuacji, kiedy nasze działania pielęgnacyjne nie przynoszą pożądanych efektów, wykonać podstawowe badania kontrolne. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy za przesuszeniem skóry stoi niewłaściwa pielęgnacja, czy też inne czynniki, na które niekoniecznie możemy samodzielnie wpłynąć. 

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby? Previous post Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?
Pozycjonowanie w Krakowie Next post Pozycjonowanie w Krakowie