Najtańsze noclegi nad morzem

Najtańsze noclegi nad morzem

Gdzie są najtańsze noclegi nad morzem – przez cały rok czekamy na letnie miesiące, aby odpocząć od pracy i codzienności. Wciąż jest wielu rodaków, którzy chętnie decydują się na wakacje nad polskim morzem. Niektóre miejsca sprawdzają się od wielu lat, inne wybierają inne obszary w poszukiwaniu czegoś innego i świeżego. Wszystkich jednak łączy jeden cel – znalezienie taniego noclegu, dzięki któremu można wydać więcej na atrakcje bez konieczności oszczędzania na wakacjach. Przyjrzyjmy się, gdzie i jak znaleźć tanie zakwaterowanie przy plaży.

Tanie noclegi – co to jest?

Jeśli lubimy luksusowe, drogie restauracje i popularne kluby, to na pewno nie będzie tanio. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – niedrogie osoby nie szukają taniego zakwaterowania. Czym właściwie jest tanie noclegi? Ceny za dobę w hotelach, hostelach czy kwaterach prywatnych są rozsądne, do kilkudziesięciu złotych za osobę. Szczerze mówiąc tanich noclegów w sopockich hotelach nie znajdziesz. Więc automatycznie ustawiliśmy się poniżej standardu hotelu biorąc pod uwagę tanie noclegi. Niższy nie oznacza pokoju rodem z horroru „Hotel”. Krótko mówiąc, pensjonat, pole namiotowe, czy ktoś oferujący kwatery prywatne oferuje różne standardy zakwaterowania, ale zawsze powinien być czysty, schludny i mieć dostęp do łazienki i kuchni. Pensjonaty zazwyczaj zapewniają wyżywienie za dodatkową opłatą.

Duże miasto czy małe miasteczko?

Najtańsze noclegi nad morzem
Najtańsze noclegi nad morzem

Niewątpliwie drożej w dużych miastach. Jest uważana za najtańszą z nadmorskich miejscowości przez stałych turystów, którzy co roku odwiedzają polskie wybrzeże. Każde miasteczko ma swój urok. Większa prywatność, kameralne miejsca i klimaty, cisza i spokój oraz niezatłoczone plaże. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby znaleźć spokojne, niezatłoczone plaże w rozsądnych cenach. Umówmy się, że to utopia i przestańmy szukać takich miejsc. Turystów zawsze będzie, ale w Pustkowie jest zdecydowanie mniej plaż niż w Gdańsku. W sumie – najlepiej szukać tanich noclegów w małych miejscowościach. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Mianowicie odległość kwatery od morza. Wybór jest priorytetem. Jeśli zależy nam na zasięgu dla pieszych, to jest on zdecydowanie droższy. Jeśli masz samochód, nie ma problemu, aby pojechać na plażę oddaloną o 10 lub 15 kilometrów, a na pewno wyjdzie taniej.

Niedrogie miejscówki

Mając 770 kilometrów linii brzegowej Morza Bałtyckiego, jest w czym wybierać. Przyjrzyjmy się przekrojowi miejscowości turystycznych, które uważane są za relatywnie tanie.

Pustkowo

To niewielka miejscowość między Trzęsaczem a Pobierowem. Oczywiście jest to bardzo urokliwe miejsce, charakteryzujące się szerokimi plażami i nieskazitelnie złotym piaskiem. Podziwiać można także wydmy i charakterystyczne klify, które są nie tylko cudami natury, ale także niezwykłymi widokami, repliką Giewonckiego Krzyża. Pustkowo to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, gdyż w Parku Przyjaciół Pustkowa znajduje się duży i atrakcyjny plac zabaw, a w pobliskim Pobierowie park linowy dla dzieci i dorosłych. W oddalonym o 9 km Niechorzu warto odwiedzić Muzeum Figur Woskowych. Noclegi w Pustkowie zazwyczaj oferują domową obsługę za rozsądną cenę.

Rogowo

Rogowo leży bezpośrednio nad morzem, ale w pobliżu znajduje się ogromny zbiornik wodny Jezioro Lesko. Samo miasteczko jest spokojne, ale niedaleko jest duże Dźwirzyno z dużym portem i amfiteatrem, gdzie regularnie odbywają się imprezy plenerowe, imprezy i koncerty. Kołobrzeg ze słynną latarnią morską, piękną przystanią i parkiem wodnym znajduje się 50 km od Rogowa. W Rogowie można wylegiwać się na przepięknych piaszczystych plażach i oferować noclegi zdecydowanie tańsze niż w dużych nadmorskich miastach.

Dębki i Piaśnica

Te niewielkie osady między Władysławowem a Łebą położone są obok siebie i stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania atrakcji turystycznych. Sama wioska jest mała i kameralna, w odległości krótkiego spaceru od plaży i morza. Monumentalne ruiny możemy podziwiać w lesie piaśnickim koło Wejherowa, wieżę widokową na Dębkach, a pomiędzy nimi znajdziemy park linowy dla dzieci. Przejazd do Władysławowa, 27 km od Dębek i Łeby, ok. 50 km od Piaśnicy.

Gdzie znaleźć tanie noclegi nad morzem?

Tanich noclegów nad morzem najlepiej szukać w ofertach portali turystycznych i ogłoszeniowych. Ta pierwsza posiada szczegółowy opis obiektów pod kątem cen i standardów, a często dzięki rozkładowi można sprawdzić, czy w danym okresie są wolne miejsca noclegowe i od razu zarezerwować nocleg. Noclegi można również wyszukiwać za pomocą Google Maps. Na zbliżeniach poszczególnych miejscowości podświetlone są pensjonaty i kwatery. Klikając w interesujący nas obiekt otrzymujemy cenne informacje dotyczące adresu i numeru telefonu.

Willa Ataman noclegi Trzęsacz
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz
913862929
www.willaataman.com

Co zrobić, gdy umrze pies lub kot? Previous post Co zrobić, gdy umrze pies lub kot?
Dobrowolne ubezpieczenie przewoźników Next post Dobrowolne ubezpieczenie przewoźników