Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: po mroźnych i ubogich w witaminy zimach nasza skóra staje się zmęczona, przebarwiona i matowa. Wraz z nadejściem wiosny wszystkie kobiety aktywnie dążą do odrodzenia, dlatego udają się do kosmetyczek, aby usunąć oznaki starzenia i zmęczenia za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. W walce o młodość i piękno połączenie różnych technologii i ich możliwości zapewnia zwycięstwo.

Wiosenne zabiegi medycyny estetycznej

Arsenał współczesnej medycyny estetycznej obejmuje cały wachlarz zabiegów: mikrodermabrazję, mezoterapię, ozonoterapię, estetykę sprzętu, laser i fotoodmładzanie, zabiegi iniekcyjne itp.

Mikrodermabrazja

najlepsza medycyna estetyczna w Warszawie
najlepsza medycyna estetyczna w Warszawie

Peeling twarzy to tak naprawdę głębokie oczyszczenie skóry. Tego właśnie potrzebuje nasza skóra po zimie. To bardzo skuteczny i bezbolesny sposób na usuwanie martwych komórek i stymulację odnowy skóry. Procedura jest przeprowadzana przy użyciu specjalnego sprzętu. Mikrokryształki tlenku glinu przechodzą przez końcówkę urządzenia, aby złuszczać komórki naskórka i aktywnie polerować skórę twarzy, aby widocznie wyrównać jej koloryt.

Ten zabieg medycyny estetycznej wygładza drobne zmarszczki, redukuje przebarwienia związane z wiekiem, a co najważniejsze stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie odświeżona, wyrównana i gładka. Mikrodermabrazja jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry, zwłaszcza z zaskórnikami oraz dla każdego, kto chce odmłodzić się na wiosnę.

Inne podejście do oczyszczania skóry w celu zwalczania oznak zmęczenia po zimie

  1. Oczyszczanie działa kompleksowo: wyrównuje koloryt cery, usuwa z niej toksyny. Ze względu na łagodne działanie metoda ta ma niewiele przeciwwskazań, a dermatolodzy aktywnie zalecają tę procedurę w ramach kompleksowego programu odmładzającego. Na przykład w połączeniu z fonoforezą fale ultradźwiękowe służą do wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry.
  2. Chemiczny peeling glikolowy: Odświeża skórę. Peeling jest niezbędny do dokładnego usunięcia wierzchniej warstwy skóry. Do tego celu używa się owoców lub kwasu glikolowego. Zabieg jest komfortowy i dobrze tolerowany, skóra staje się świeża, a drobne zmarszczki znikają. Podczas gdy masowanie za pomocą urządzenia podciśnieniowego może usunąć obrzęki i przywrócić elastyczność skóry, działa zarówno na twarz, jak i na ciało. Świetny sposób na pozbycie się zwiotczałej skóry i przywrócenie wyraźnego owalu twarzy.
  3. Mezoterapia. Mezoterapię na wiosnę polecają niemal wszystkie kobiety, niezależnie od wieku i stanu skóry. To bardzo popularny zabieg w medycynie estetycznej, którego istotą jest wprowadzenie w głąb skóry właściwej tego, czego potrzebuje skóra, np. koktajlu witaminowego. Mezoterapia nie daje natychmiastowego efektu odmłodzenia skóry, ale może znacznie poprawić jej koloryt.
  4. Ozonoterapia. W tym zabiegu medycyny estetycznej mieszanina tlenu i ozonu jest wstrzykiwana pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg jest bezbolesny i dobrze tolerowany, z niewielkimi skutkami ubocznymi. Ozonoterapia działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i immunomodulująco, poprawia dotlenienie tkanek, pomaga eliminować cytotoksyny, przywraca skórze funkcje ochronne i barierowe. W efekcie skóra staje się elastyczna i jędrniejsza, drobne linie i blizny ulegają wygładzeniu, a cera zyskuje zdrowy wygląd.

Medycyna estetyczna w naturalnym odmładzaniu i modelowaniu twarzy

Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
Wiosenne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Jeśli od dawna planujesz pozbyć się drobnych wyprysków na twarzy, wiosna to idealny czas na metamorfozę. Co więcej, wraz z rozwojem medycyny estetycznej stało się to dość proste i bezpieczne. Na przykład jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych wypełniaczy nowej generacji jest substancja hydroksywapniowa, która również występuje w organizmie człowieka, a zatem nie jest odrzucana i nie niesie za sobą żadnych niebezpiecznych konsekwencji.

Preparat nie tylko wypełnia zmarszczki i poprawia napięcie skóry w problematycznych miejscach, ale także stymuluje produkcję własnego kolagenu, głównego budulca skóry odpowiedzialnego za jej elastyczność. Z jego pomocą można nie tylko podnieść tkanki miękkie, ale także poprawić wygląd nosa, podbródka, dłoni, ust, skroni i bruzd nosowo-wargowych, a także zlikwidować blizny.

Nie tylko twarz, ale całe ciało potrzebuje regeneracji skóry po zimie. Do wiosennych zabiegów na ciało kosmetyczki polecają masaże manualne lub okłady na ciało. Za najskuteczniejsze uważane są okłady na bazie alg. Poprawiają krążenie krwi, poprawiają koloryt skóry i nasycają się przydatnymi minerałami i witaminami. Z masażu najbardziej skuteczne są masaże na cellulit, miodowy i podciśnieniowy.

Jak widać, salony kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej poprawiających wygląd skóry. Najlepiej zdecydować, który jest odpowiedni dla konkretnej osoby po konsultacji z kosmetyczką. Tylko doświadczeni specjaliści, którzy potrafią określić stan i problemy skóry, mogą doradzić niezbędne procedury.

 

Jak pozbyć się cellulitu? Previous post Jak pozbyć się cellulitu?
Jak przygotować psa do przeprowadzki? Next post Jak przygotować psa do przeprowadzki?